Neden Ahşap Evlerde Yaşamalıyız ?

Ahşap Evlerin Avantajları

AHŞAP EVLER YÜKSEK ENERJİ VERİMLİLİĞİNE SAHİPTİR. Ahşap doğal bir izolatördür. Soğuk ve sıcağı izole etmede çok etkilidir. Bu, taş, beton ve tuğla evler ile karşılaştırıldığında önemli miktarda enerji tasarrufu anlamına gelir. İyi bir ısı yalıtıcısı olmasının yanı sıra, ahşap mükemmel bir ses emicidir ve ahşap evleri sıcak, dinlendirici ve huzurlu hale getirir.

 

AHŞAP EVLER EKONOMİKTİR. Ahşap evlerin inşa edilme şekli ve yapıların dikkatli planlanması nedeniyle taş veya beton malzemelerden yapılmış binalara göre inşa edilmesi hızlıdır. Bu hızlı yapı, önemli bir parasal tasarruf anlamına geliyor.

 

AHŞAP EVLER GÜÇLÜ MİMARİ OLANAKLAR SAĞLAR. Hayallerinizdeki mükemmel ev projesi, konsept iç ve dış tasarımın yanı sıra iyi düşünülmüş planlamayı içerir. Ahşap ev projelerimiz her metrekarede verimliliği en üst düzeye çıkaracak şekilde planlanmaktadır. İyi planlanmış bir proje ahşap ev maliyetlerini de azaltmaya yardımcı olur. Hayalinizdeki ahşap ev modeli geleneksel, rustik ya da daha modern tarzda bir ev olabilir, seçim sizin…

 

AHŞAP EVLER DOĞAL ve ÇEVRE DOSTUDUR. Ahşap doğal bir malzemedir. Hiçbir katkı maddesi veya toksik madde içermez. Ahşap evler sağlıklıdır çünkü ahşap malzeme “nefes alır” ve havayı dengelemek için eşsiz bir yeteneğe sahiptir. Hava ahşap tahıldan geçer, temizlenir, nemlenir ve sıcaklığını korur. Böylece eviniz, farklı alerjileri olan çocuklar ve insanlar için önemli olan mikro iklimi korur. 

Betondan farklı olarak ahşap yenilenebilir doğal bir kaynaktır. Doğru şekilde işlendiğinde tamamen yenilenen ve tabiatın bir parçası olan doğal bir maddedir.

 

*** Ahşabın pozitif özelliğinin zihnin rahatlamasına yardımcı olduğu bilinmektedir, bu yüzden ahşap evlerde yaşamak şehrin karmaşasından kaçmak için de iyi bir fırsattır.

Sitemizde yer alan ahşap yapı ve ahşap ürünlerin fiyatları proje alanına, kullanılan malzemenin türüne ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Belirtilen fiyatlara KDV ve Nakliye ücreti dahil değildir. AHŞAPHANE tüm ahşap projelerinde üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini garanti eder.