Ahşabın Genel Özellikleri

Estetik bakımdan ahşap gibi çok güzel imkanlar sunabilen başka bir doğal malzeme yoktur.

Ahşap, sahip olduğu iyi özellikleri nedeniyle yüzyıllardan beri, yüksek istekler söz konusu olduğunda gündeme gelmiştir. Ahşap malzemeler ilk olarak saray, şato ve benzeri özel yapılarda kullanılmıştır. Daha sonra aristokratların ve zenginlerin konutlarına girmiştir. Bir el sanatı olarak üretilen ahşap, teknolojideki gelişmelerle endüstriyel üretime geçildikten sonra daha yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır.

 

Ahşabın estetik etkisi, doğal büyüyen bir hammaddenin yakınlığını, sıcaklığını hissettirir ve insanda bir rahatlama etkisi yapar. Çalışma ortamlarında ahşabın psikolojik rahatlık verdiği ve böylece verimin yükseldiği, yorgunluk ve kaza sayısının azaldığı tespit edilmiştir.

 

Ahşap yapılar yığma tekniği ile inşa edilmektedir. Yüzde yüz doğal malzemeler ile iyi bir ısı yalıtımı ve iyi bir ses yalıtım sistemi sağlamaktadır. İnsan sağlığına zarar verebilecek olan maddeler en az seviyede kullanılmaktadır. Özellikle kırsal stili bir yaşamı sürdürebilecek doğal bir çevredeki kışlık dağ evleri için seçenekler arasında bu tarz yapıların düşünülmesi gerekmektedir. Ayrıca ısı yalıtımının ahşap yapılarda çok iyi olması da kışlık dağ evleri içinde  tercih sebebi yapmaktadır

Sitemizde yer alan ahşap yapı ve ahşap ürünlerin fiyatları proje alanına, kullanılan malzemenin türüne ve kalitesine göre farklılık göstermektedir. Belirtilen fiyatlara KDV ve Nakliye ücreti dahil değildir. AHŞAPHANE tüm ahşap projelerinde üstün hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini garanti eder.